Antalya Eca Kombi Bayi, Antalya Doğalgaz Firmaları, Antalya Doğalgaz

ÜCRETSİZ KEŞİF HATTI +90 242 999 26 11

Kepez Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Kepez Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Antalya Doğalgaz Firmaları - Kepez Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Kepez ilçemize doğalgaz geliyor. Doğalgaz dönüşümü yaptıracak dönüşüm işlemi için ödenecek tutarları bilginize sunalım.

               Kepez Doğalgaz Abonelik Ücreti: Kepez  ilçesinde doğalgaz dağıtım ihalesini Enerya Doğalgaz Dağıtım A.Ş. kazanmıştır. Tüm Türkiye'de olduğu gibi doğalgaz dağıtım şirketleri abonelik ücretleri almaktadır. Abonelik ücreti gaz dağıtım şirketinin Kepez  ilçesine doğalgazı getirmek için genel olarak yaptığı tüm yatırımlarının tl olarak daire başına düşen bedeli olarak tanımlanabilir. Bu aldığı ücret yasal ve ihale şartnamesinde vardır. Bu ücret yıl başlarında güncellenir. 2019 yılı itibari ile abonelik ücreti 720tl'dir.

               Kolon Doğalgaz Tesisatı Ücreti: Enerya gaz dağıtım şirketi; abonelik ücreti karşılığında binanın önüne doğalgaz kutusu getirir. Bu işlemin yasal sınırı 90 gündür. Yani abonelik işleminden sonraki 90 gün içerisinde Enerya doğalgaz kutusunu binanın önüne getirmek zorundadır. Kutu gelme işleminden sonra binanın önünden, daire kapılarının önlerine kadar doğalgaz tesisatının getirilme işlemi yapılması gerekmektedir. Bu işlem apartman yöneticisinin kararı ile Enerya yetkili firmalardan birine yaptırılır. Bu tesisatın daire başı bedeli ortalama olarak 500 tl'dir

               Daire İçi Doğalgaz Tesisatı Ücreti: Doğalgazın daire kapısının önünden ocak ve kombiye kadar gidebilmesi için çekilmesi gereken tesisata daire içi doğalgaz tesisatı denir. Bu tesisat çelik doğalgaz borusu ve esnek doğalgaz borusu kullanılarak yapılabilir. Doğalgaz çelik borusu ile yapılması durumunda proje bedeli dahil ; tesisatın uzunluğuna göre değişmek kaydı ile ortalama olarak 2000tl; esnek boru ile yapılması durumunda 2500tl ücret çıkacaktır.

               Doğalgaz Depozito Bedeli: Doğalgaz faturalandırma işleminin de elektrik ve su da olduğu gibi depozito ücreti alınmaktadır. 2019 yılı itibari ile doğalgaz depozito ücreti 501tl olarak belirlenmiştir.

               Kalorifer Tesisatı Ücreti: Kalorifer tesisatının yerin altına gömülmesi, süpürgelik üstü yapılması, mobil boru ile yapılması, yerden ısıtma şeklinde yapılması olarak çeşitlendirilebilir. 2500tl ile 4500 tl aralığında ücretlere yapılabilmektedir. Yerden ısıtma sisteminde bu fiyatlar metre kareye göre çok değişeceği için fiyat teklifi almanızda fayda vardır.

               Radyatör Temini Ve Montajı: Radyatör markası burada önemlidir. Kaliteli markalar olan Termoteknik, Eca ve Demirdöküm markaları için metre birim fiyatı yaklaşık olarak 350tl dir.Evinizin büyüklüğüne göre yapılacak olan doğalgaz keşfinde toplam radyatör metrajı belirlenecek olup; bu metrajı 350 ile çarptığımızda radyatöre ödeyeceğimiz yaklaşık tutarı bulabilirsiniz.

               Isı Kontrol Elemanları: Evimizdeki ısının kontrol edilebilmesi için kullanılabilecek olan 2 adet ısı kontrol elemanı bulunmaktadır. Bunlar oda termostadı ve termostatik vanadır. Bir evde ikisi beraber bulunması doğru değildir. Oda termostatları program saatli ve normal oda termostatı olmak üzere iki çeşittir. Bunların fiyatları yaklaşık olarak 350tl-900tl aralığındadır. Termostatik vananın birim fiyatı ise 50tl dir. Kaç odaya taktırmak istiyorsanız o adetle 50tl çarptığınızda termostatik vana için ödeyeceğiniz tutarı bulabilirsiniz.

               Eca Kombi Temini Ve Montajı Fiyatı: Eca marka kombi almak istediğinizde; seçeceğiniz Eca kombinin modeline göre ödeyeceğiniz tutar 3500-4500tl aralığında olacaktır. Montaj için ödenecek bedel ise 350tl dir.

               Kepez Doğalgaz Tesisat Fiyatı Minimum: Alt alta topladığımızda

Kepez Doğalgaz Abonelik Ücreti: 720tl

Kepez Kolon Gaz Tesisatı: 500tl

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı: 2000tl

5m Radyatör İçin: 1750tl

Depozito Ücreti: 501tl

Kalorifer Tesisatı İçin: 2500tl

 Isı Kontrol Elemanı İçin( 3 Adet Termostatik Vana): 150tl

Eca Marka Kombi İçin:3500tl

Toplamda Kepezlilerin doğalgaz dönüşüm ücreti:11.600tl olacaktır.


Kepez Doğalgaz Tesisat Fiyatları